без рубрики

Гастровесна 2022 в Одесі. Підсумки сезону

Здається, що весна нас оминула. 24 лютого, і… літо. Але, все ж таки, мабуть не треба її так ображати. Врешті решт весна була нашим випробуванням на стійкість. І ми це випробування витримали.

Звісно, з першими бомбовами ударами, одеські шеф кухарі, власники закладів, винороби та виробники продуктів відкрили свій фронт. Вони годували та годують ЗСУ, тероборону, переселенців, нужденних, збирають продуктові набори. Хтось зачинився і залишився, хтось зачинився на завжди і поїхав. Зараз в місті працює більшість закладів. В багатьох, правда, замітні значни зміни. Меню стало простішим, ціни – виросли. Але зараз відбувається щось інше, більш важливе та глобальне. Я не знаю, що конкретно, але зміни літають в повітрі. Саме тому виникло бажання зафіксувати основні моменти, свідками яких ми є. Тож я вирішила зібрати десятку основних подій одеського гастропростору весни 2022 року.

ЛЮДИ

1. Ксенія Амбер

Відома одеська шефіня успішно працює в Європі і зараз популяризує своєю працею українську кухню. Їй присвячено відразу  три новини. 

30 березня Ксенія Амбер стала першою українкою яка  виступила ​​на Madrid Fusion — найбільшому і найвпливовішому кулінарний конгрес світового масштабу. Ксенія закрила останній третій день форуму та приготувала борщ із білого сома та білих грибів. Детально про цю подію можна почитати тут.

З 10 по 14 травня разом із 12 шеф-кухарями з усього світу Ксенія відкрила та працювала в поп-ап ресторані Ristorante Europa в італійському Турині в рамках Євробачення. 

26 травня Ксенія готувала на благодійній вечері в Мілані де збирали кошти для міжнародної гуманітарної організації World Central Kitchen, чиї кухарі готують для українських біженців третій місяць.

2. Ніка Лозовоська

Ресторан Ніки Лозовської, відомий за межами Одеси, Dizyngoff, опинився в зоні, яка з першого дня війни закрили для відвідування. Тож, Ніка – стала ще одною одеситкою, яка під час війни опинилася в Європі та популяризує одеську кухню за кордоном.

8 травня в Château Barthélemy у Франції пройшла гала вечеря на підтримку України. За гастрономічну частину відповідала саме Ніка. Були презентовані блюда одескої кухні. Під час вечері організатори зібрали 10 000 євро.

3. Ілля Васютинський

Ще один одеський кухар підкорює серця французької публіки. 16 річний Ілля Васютинський виступив на благодійній вечері в Ліоні і приготував “неймовірного” оселедця під шубою. 

ІНІЦИАТИВИ

4. Українці дякують

28 травня одеситка Оксана Бублікова ініціювала та провела акцію “Українці дякують”. Разом із командою вона напекла 10000 пряників, які дарували у Варшаві полякам в знак вдячності за все. Такі акції планується провести в Бухаресті та Кишиневі.

5. Проект Palyanytsya Bake for Ukraine

Тим часом в Берліні почав працювати проект Palyanytsya Bake for Ukraine створений пекарями: одеситом, який вже тривалий час проживає в Братиславі – Миколою Невревим, одеситкою, яка живе у Лондоні Марією Каленською та берлінською фуд ентузіасткою Ольгою Граф. Учасники проекта випікають паляниці і продають їх на берлінському ринку. В травні вони випікали хліб, який замовили для подачі під час саміту G7. Виручені кошти передають на потреби невеликих пекарен в Україні. 

ПОДІЇ

8. Бессарабскі вина в Європі

В середині травня Бессарабські вина Villa Tinta Винхол Оксамитне та my Wine Едуарда Городецького були представлені на об’єднаному стенді на винній виставці ProWine в Дюссельдорфі. В той же час винороб Валерій Петров (виноробня у селі Струмок) в рамках проекта Slow Food Ukraine представив свої органічні вина в Парижі.

7. Гості

Наприкінці травня Одесу відвідав ​​Jose Anders (Хосе Андерс), засновник World Central Kitchen, організації яка годує нужденних в країнах світу. Він приїхав не один а разом із іншими шефами, руху Шефи проти війни. Зараз кухарі активно працюють в Україні. Одеські шефи активно співпрацюють із цією організацією. Шеф Віктор Тітов написав після спілкування із Хосе наступне:

После нескольких дней общения я понял, что общаюсь с одним из величайших людей планеты!!! Он готов поделится едой с каждым нуждающимся, он очень искренний и добрый. Такие люди меняют общество вокруг себя. Я горжусь, что знаком с Хосе и его командой!

ВІДКРИТТЯ

8. “Карась та Качка”

Гастрономічний проект “Карась та Качка” відкрився в березні у форматі “таємне місце для своїх”. До цього команда існувала у форматі “ресторан на виїзді”. Але із початком російської агресії було вирішено зупинитися на постійній локації. Цим місцем виявилась кухня колишньої доставки в підвалі нетуристичного куточка в центрі міста. Це суто сімейна справа. Адже на кухні працюють два друга – Сергій Поляничко, за сумісництвом – художник та чоловік Ольги Балабанової, ідейної вдохновительки проекту та Генадій Соломін. Булочки для бургерів випікає Оліна мама у себе вдома. Особисто для мене, ця історія про абсолютну віру в ЗСУ та нашу Перемогу, а також радість, що в нас з’являються, нарешті, саме такі сімейні заклади “для своїх”.

Після двох місяців існування команда вирішила проводити у закладі тематичні вечері-гастромандри, особливі дні (наприклад, день качної ніжки) та квартирники.

Адреса: Успенська 115/117

9. Крем кафе

Олексій Дмітрієв завершив розпочатий ще в минулому році ремонт в новому Крем-кафе (ЖК Чудо-місто) та відкрив, нарешті, заклад для відвідувачів. Формат– кафе для жителів ЖК та друзів із декількома видами фірмових Шу з актуальними сезонними начинками та сніданками. Окрім цього, команда встигає годувати місцеву ТРО. А ще, 11 травня Крем-кафе з’явилося і в Берліні.

Адреса: Середньофонтанська, 19/а

10. Shelter

Слоган “Почув тривогу – біжи в Shelter” не дивує, адже заклад розташований у подвалі на розі Катеринінської та Троїцької. Shelter – надзвичайно актуальна ідея засновників відомого клубу TrueMan. Формат – клуб із живою музикою та танцями у безпечному місці. Але є ще і столики біля закладу на вулиці. В більшості страв меню використовується курятиня – бургери, сковорідки, курча табака, курячий бульйон з локшиною (100 грн), в’ялені курячі слайси. Салат Арестович, звісно ж, з куркою (170 грн), а не з язиком, як я відразу подумала. Із не куриці є дві позиції бургерів із телячою котлетою Черчіль (190 грн) і Дабл Черчіль (250 грн) та Сендвіч з беконом (150 грн). Інші страви носять не менш сучасні назви: Сковорідка як у Кім (170 грн), Сковорідка я у Кім 2.0 (170 грн), АН-225 “Мрія” (250 грн).

Адреса: Катеринінська, 48

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *